5 жовтня 2021 року

Ігор Терехов: «Теплові мережі» повинні стати високотехнологічним підприємством

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 5 жовтня, обговорив перспективи розвитку КП «Харківські теплові мережі» з представниками Світового банку.

На зустрічі Ігор Терехов подякував представникам Світового банку за співпрацю. Він зазначив, що систему теплопостачання Харкова продовжать модернізувати, щоб надавати послуги якісно. Особливу увагу при цьому приділяють енергоеффіктівності, оскільки у цьому опалювальному сезоні тарифи для харків'ян не зміняться.

«Ми хочемо серьзено підійти до «Теплових мереж». Наше завдання - зробити з підприємства, яке довгий час перебувало у стані стагнації, сучасну компанію, яка буде стабільно забезпечувати послуги. Я хочу, щоб ХТМ було технологічно просунутим підприємством, щоб там виробляли електроенергію, щоб у харків'ян не було проблем з опаленням, щоб ХТМ ні від кого не залежало, щоб все працювало, як годинник», - заявив секретар міської ради.

Своєю чергою старший фахівець з енергетики Світового банку Санду Гидирим повідомив, що представники банку задоволені тим, як реалізується проєкт з модернізації тепломереж в Харкові. За його словами, сьогодні вони відвідають реконструйовані котельні, насосні станції і нові індивідуальні теплові пункти.

«Зі звітів, які до нас надходили, видно реальний прогрес. Харків - це друге місто за величиною в Україні з однією з найбільших теплоенергетичних систем. Сподіваємося, що одна зі складових проєкту - автоматизована система управління «Skadi», яку тут впроваджують - стане прикладом і для інших міст», - зазначив Санду Гидирим.

Крім того, він запропонував міській владі у майбутньому взяти участь у новому проєкті Світового банку «Муніципальна енергоефективність». Інвестиції будуть спрямовані на просування поновлюваних джерел енергії і відходу від традіцоного палива.

«Фінансування проходитиме через «Укрексімбанк», у якого великий досвід із просування проєктів з енергоефективності. Сподіваємося, що для міст це буде швидше і ефективніше. Інвестиції будуть спрямовані на покращення якості послуг для населення та інших споживачів», - повідомив Санду Гидирим.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Наші партнери