23 червня 2017 року

Німецькі експерти поділилися з харків'янами досвідом в сфері енергоменеджменту

Семінар за участю німецьких експертів «Енергетичний менеджмент і моніторинг - запорука стабільного енергетичного розвитку міста» пройшов сьогодні, 23 червня, в Харківській міськраді.

Організатором заходу є Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Харківська міська рада спільно з GIZ приступила до реалізації проектів з розвитку соціальної інфраструктури шляхом впровадження енергоефективних технологій.

Як зазначив директор Департаменту комунального господарства Олексій Богач, в Харкові приділяється велика увага системі життєзабезпечення міста, і міська влада вітає поради та рекомендації міжнародних експертів в питаннях економії енергоресурсів.

«Хотілося б подякувати німецькому товариству GIZ за співпрацю. Нашому місту буде цікаво почерпнути ваші знання і досвід в питаннях енергоефективності. Наприклад, в Берліні дуже схожа з Харковом інфраструктура міста - типові забудови, які виконані з бетону і тих же матеріалів, які застосовані в нашому місті. Я думаю, у німецької сторони є бажання допомогти і підказати нам в питанні економії енергоресурсів», - зазначив Олексій Богач.

В рамках семінару німецькі експерти розповіли керівникам профільних департаментів міськради про переваги і результати впровадження системи енергоменеджменту в Європі, а також про організацію механізму моніторингу енерговитрат. Зокрема, консультант проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», який реалізується GIZ, Дмитро Марусич презентував уже створений каталог муніципальних будівель міста Харкова. За його словами, на основі цього документа здійснюватиметься моніторинг споживання енергоресурсів в бюджетних установах Харкова.

«За допомогою цього моніторингу ми можемо оперативно реагувати на будь-які нестандартні ситуації. Нині Україна переходить на трирічне бюджетне планування, за допомогою цього електронного інструменту ми будемо бачити все ліміти міста. Таким чином, це аналітичний і фінансовий інструмент», - зазначила заступник директора проекту GIZ Іма Хренова-Шимкіна.

Вона підкреслила, що завдяки впровадженню механізму енергоменеджменту, наприклад, в місті Житомирі вдалося заощадити за цей опалювальний сезон 11 млн грн. Економія за опалювальний період 2014-2015 років на Дніпропетровщині за рахунок подібного механізму склала 14 млн грн.

У майбутньому фахівці проекту планують провести в Харкові ще низку тренінгів, зокрема, щодо впровадження енергоефективності в житловому фонді міста.

Зазначимо, в Харкові за підтримки GIZ планується створити комплексну систему енергоефективності в житловому фонді та установах соціальної сфери. Так, в дитячому саду №6 планується встановити геліосистему для підігріву води в басейні, а в школі №153 - виконати комплекс енергоефективних заходів. Енергоефективні проекти будуть поступово впроваджуватися і в інших закладах соціальної сфери та житловому секторі.

Наші партнери